28 sierpnia 2020 r. w godzinach wieczornych do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Opatowie wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym w miejscowości Truskolasy gm. Sadowie.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia zastępów straży pożarnej stwierdzono, że doszło do zderzenie motocykla z samochodem osobowym na skrzyżowaniu drogi powiatowej z drogą gminną. Pojazdy całkowicie blokowały drogę. Dwie osoby podróżujące samochodem osobowym nie zostały ranne i opuściły pojazd o własnych siłach przed przybyciem straży, natomiast mężczyzna podróżujący motocyklem doznał obrażeń i znajdował się na jezdni. Działania zastępów straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów w pojazdach, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy kierującemu motocyklem. W czasie udzielania pomocy poszkodowanemu, kierująca samochodem kobieta zasłabła, ratownicy udzielili jej wsparcia psychicznego i zabezpieczyli przed utratą ciepła następnie po przebadaniu przez Zespół Ratownictwa Medycznego została zabrana do szpitala. Zderzenie okazało się być tragiczne w skutkach ponieważ przybyły na miejsce lekarz stwierdził zgon poszkodowanego mężczyzny. Po przeprowadzeniu czynności dochodzeniowych przez Prokuratora i Policję, pojazdy zostały zabrane przez pomoc drogową. Z jezdni usunięto pozostałości powypadkowe.

W działaniach trwających ponad 6 godzin uczestniczyły: 3 zastępy z JRG Opatów - 8 ratowników oraz zastęp z OSP Sadowie – 4 ratowników.

 

 

Opracował: asp. sztab. Robert Rędziak

Zdjęcia: asp. Łukasz Masternak

siedziba

Komenda Powiatowa

Państwowej Straży Pożarnej w Opatowie

ul. Kościuszki 39, 27-500 Opatów

Telefon kontaktowy

fax. 15 868 41 01

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

/vshrl1965z/SkrytkaESP

Odwiedzin dziś 27

Odwiedzin od 05.02.2019 51860

Kubik-Rubik Joomla! Extensions