Dnia 05 sierpnia 2020 r. w godzinach wieczornych do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Opatowie wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym w miejscowości Nieskurzów Nowy gm. Baćkowice

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastępów straży pożarnej stwierdzono, że na DK 74 w miejscowości Nieskurzów Nowy doszło do zderzenia dwóch ciągników siodłowych z naczepami oraz samochodu osobowego. Ciągniki siodłowe zajmowały jeden pas jezdni natomiast samochód osobowy stał na środku drogi całkowicie blokując przejazd. Działania zastępów straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz pomocy ZRM w udzielaniu pomocy osobom poszkodowanym biorącym udział w zdarzeniu. W wyniku zdarzenia poszkodowane zostały trzy osoby, które zostały przewiezione do szpitala przez przybyłe na miejsce zdarzenia Lotnicze Pogotowie Ratunkowe oraz karetki. Po zakończeniu czynności dochodzeniowych prowadzonych przez Policję pojazdy uczestniczące w zdarzeniu zostały odholowane przez pomoc drogową a jezdnia została uprzątnięta przez zarządcę drogi.

W działaniach trwających ponad 4 godziny udział brały trzy zastępy z JRG Opatów – 7 ratowników oraz dwa zastępy OSP Baćkowice – 9 ratowników.

 

Opracował: st.kpt. Grzegorz Staniek

Zdjęcia: asp. Jakub Łowicki

 

siedziba

Komenda Powiatowa

Państwowej Straży Pożarnej w Opatowie

ul. Kościuszki 39, 27-500 Opatów

Telefon kontaktowy

fax. 15 868 41 01

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

/vshrl1965z/SkrytkaESP

Odwiedzin dziś 29

Odwiedzin od 05.02.2019 51862

Kubik-Rubik Joomla! Extensions