14 maja 2020 r. w godzinach nocnych do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Opatowie wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym na drodze krajowej nr 74 w miejscowości Jurkowice gm. Opatów.

Po przyjeździe na miejsce zdarzenia zastępów straży pożarnej stwierdzono, że doszło do zdarzenia drogowego z udziałem dwóch samochodów, osobowego BMW i ciężarowego SCANIA, na którym przewożone były szyby. Pojazd osobowy oraz tył samochodu ciężarowego pozostawały na jezdni, natomiast przód SCANI znajdował się na poboczu drogi. Samochodem osobowym podróżowały cztery osoby a pojazdem ciężarowym jedna. W wyniku zderzenia ranne zostały cztery osoby. Poszkodowane osoby po udzieleniu pomocy medycznej zostały zabrane do szpitala.  Działania zastępów straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, pomocy Zespołom Ratownictwa Medycznego, odłączeniu akumulatorów w pojazdach, zakręceniu zaworu butli LPG w samochodzie BMW. Po zakończeniu czynności dochodzeniowych prowadzonych przez Policję uprzątnięto jezdnię z pozostałości powypadkowych.

W działaniach trwających ponad 4 godziny uczestniczyły: 2 zastępy z JRG Opatów 6 ratowników, OSP Baćkowice – 3 ratowników.

 

Opracował: asp. sztab. Robert Rędziak

Zdjęcia: st. asp. Sylwester Jankowski

siedziba

Komenda Powiatowa

Państwowej Straży Pożarnej w Opatowie

ul. Kościuszki 39, 27-500 Opatów

Telefon kontaktowy

fax. 15 868 41 01

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

/vshrl1965z/SkrytkaESP

Odwiedzin dziś 5

Odwiedzin od 05.02.2019 43551

Kubik-Rubik Joomla! Extensions