Dnia 30 kwietnia 2020 r. w godzinach popołudniowych do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Opatowie wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym na drodze krajowej nr 79 w miejscowości Tarłów.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastępów straży pożarnej stwierdzono, że doszło do zderzenia samochodu osobowego Mercedes z samochodem ciężarowym Ford Transit przewożącym drewniane elementy konstrukcji dachu. Pojazdy biorące udział w zdarzeniu całkowicie zablokowały drogę.

Działania zastępów straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz odłączeniu akumulatora w samochodzie Mercedes. Przybyły jednocześnie z zastępami jednostek ochrony przeciwpożarowej Zespół  Ratownictwa Medycznego udzielił medycznych czynności ratunkowych wszystkim uczestnikom zdarzenia. Kierujący pojazdem Ford został przetransportowany do szpitala natomiast pozostali uczestnicy zdarzenia zostali na miejscu wypadku. Po zakończeniu czynności dochodzeniowych prowadzonych przez policję, pomoc drogowa usunęła z pasa jezdni i pobocza uszkodzone pojazdy a zastęp OSP Tarłów usunął znajdujące się na niej drewniane elementy konstrukcji dachu.

W działaniach trwających ponad 4 godziny udział brały zastęp z JRG Opatów – 6 ratowników, zastęp z JRG Lipsko – 5 ratowników oraz zastęp z OSP Tarłów – 8 ratowników.

 

Opracował: st. asp. Dariusz Urban

Zdjęcia: str. Grzegorz Zięba

siedziba

Komenda Powiatowa

Państwowej Straży Pożarnej w Opatowie

ul. Kościuszki 39, 27-500 Opatów

Telefon kontaktowy

fax. 15 868 41 01

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

/vshrl1965z/SkrytkaESP

Odwiedzin dziś 9

Odwiedzin od 05.02.2019 43555

Kubik-Rubik Joomla! Extensions