Dnia 17 kwietnia 2020 r. w godzinach nocnych do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Opatowie wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym w miejscowości Pisary, gm. Ożarów.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastępów straży pożarnej stwierdzono, że w miejscowości Pisary w przydrożnym rowie na dachu leży samochód osobowy, jedna osoba poszkodowana znajdowała się w karetce Zespołu Ratownictwa Medycznego natomiast druga leżała na jezdni w odległości kilkudziesięciu metrów. Na miejscu zdarzenia znajdował się patrol Policji. Z informacji jakie uzyskała Policja od osób postronnych, które jako pierwsze przybyły na miejsce zdarzenia wynikało, że samochodem podróżowało więcej osób. Działania zastępów straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oświetleniu terenu akcji, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie leżącej na jezdni (wsparcie psychiczne, stabilizacja odcinka szyjnego oraz kończyny dolnej, tlenoterapia, opatrzenie ran i termoizolacja). Po przybyciu na miejsce zdarzenia drugiej karetki Zespołu Ratownictwa Medycznego przekazano poszkodowanego. Jednocześnie zakręcono zawór zbiornika z gazem znajdujący się w samochodzie (akumulator w wyniku zdarzenia znajdował się kilka metrów od samochodu) oraz przeszukano teren w pobliżu miejsca zdarzenia celem odnalezienia pozostałych uczestników wypadku. Do poszukiwań wykorzystano latarki i dwie kamery termowizyjne. Nikogo nie udało się odnaleźć. Dalsze czynności ustalające personalia i miejsce pobytu tych osób ustala policja. Obie poszkodowane osoby zostały zabrane do szpitala. Po zakończeniu czynności dochodzeniowych Policji samochód zabrała pomoc drogowa. Zastęp OSP Sobótka uprzątnął leżącą na jezdni ziemię.

 

W działaniach trwających prawie 4 godziny udział brały dwa zastępy z JRG Opatów – 6 ratowników oraz zastęp z OSP Ożarów  oraz OSP Sobótka – łącznie 9 ratowników.

Opracował: asp. sztab. Robert Rędziak

Zdjęcia: ogn. Sebastian Bryk

siedziba

Komenda Powiatowa

Państwowej Straży Pożarnej w Opatowie

ul. Kościuszki 39, 27-500 Opatów

Telefon kontaktowy

fax. 15 868 41 01

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

/vshrl1965z/SkrytkaESP

Odwiedzin dziś 9

Odwiedzin od 05.02.2019 66242

Kubik-Rubik Joomla! Extensions