Dnia 16 kwietnia 2020 r. w godzinach nocnych do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Opatowie wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym na drodze krajowej nr 79 w miejscowości Karsy, gm. Ożarów.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastępów straży pożarnej stwierdzono, że w przydrożnym rowie na DK 79 w miejscowości Karsy znajduje się samochód osobowy Ford Mondeo. Patrol Policji udzielał pomocy rannemu mężczyźnie, który znajdował się poza pojazdem, a w pojeździe od strony pasażera znajdowała się kobieta.

Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatora, usunięciu przednich drzwi przy pomocy sprzętu hydraulicznego i ewakuacji z pojazdu pasażerki oraz udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy uczestnikom wypadku. Po przybyciu Zespołów Ratownictwa Medycznego osoby biorące udział w zdarzeniu po przebadaniu i wstępnym opatrzeniu ran zostały zabrane do szpitala. Następnie ograniczono wyciek płynów eksploatacyjnych przy pomocy sorbentu. Kończąc działania usunięto z drogi pozostałości powypadkowe. Rozbite auto odholowała z miejsca zdarzenia pomoc drogowa. W czasie prowadzonych działań ruch na drodze krajowej był zablokowany w obu kierunkach.

W działaniach trwających ponad 3 godziny udział brały dwa zastępy z JRG Opatów – 6 ratowników oraz zastęp z OSP Ożarów – 5 ratowników.

 

Opracował: kpt. Bernard Bednarczyk 

Zdjęcia: st. asp. Tomasz Krawczykowski

siedziba

Komenda Powiatowa

Państwowej Straży Pożarnej w Opatowie

ul. Kościuszki 39, 27-500 Opatów

Telefon kontaktowy

fax. 15 868 41 01

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

/vshrl1965z/SkrytkaESP

Odwiedzin dziś 3

Odwiedzin od 05.02.2019 43549

Kubik-Rubik Joomla! Extensions