W dniu 24 lutego 2020 r. w godzinach południowych do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Opatowie wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego w miejscowości Marcinkowice gm. Opatów.

Po przyjeździe na miejsce zdarzenia zastępów straży pożarnej stwierdzono, że pali się poddasze budynku mieszkalnego wielorodzinnego. Mieszkańcy budynku opuścili go przed przybyciem straży i znajdowali się na zewnątrz, nie doznając żadnych obrażeń. Działania zastępów straży w pierwszej fazie polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu napięcia głównym wyłącznikiem prądu oraz podaniu jednego prądu wody w natarciu na palące się poddasze od wewnątrz budynku. W kolejnej fazie działań podano drugi prąd wody w natarciu na palące się poddasze przez wyłaz dachowy z kosza podnośnika hydraulicznego. Po ugaszeniu pożaru dokonano niezbędnych prac rozbiórkowych konstrukcji dachu oraz uprzątnięto nadpalone elementy wyposażenia budynku. Następnie przewietrzono  pomieszczenia budynku, dokonano pomiarów na obecność gazów niebezpiecznych a pogorzelisko sprawdzono przy pomocy kamery termowizyjnej.

W działaniach trwających blisko 3 godziny uczestniczyły:  4 zastępy z JRG Opatów – 8 ratowników oraz OSP Stodoły – 2 ratowników.

Opracował: st. asp. Tomasz Murdza

Zdjęcia: asp. sztab. Krzysztof Mazur

siedziba

Komenda Powiatowa

Państwowej Straży Pożarnej w Opatowie

ul. Kościuszki 39, 27-500 Opatów

Telefon kontaktowy

fax. 15 868 41 01

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

/vshrl1965z/SkrytkaESP

Odwiedzin dziś 2

Odwiedzin od 05.02.2019 43548

Kubik-Rubik Joomla! Extensions