12 lutego 2020 r. w godzinach popołudniowych do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Opatowie wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym na  drodze krajowej nr 9 w miejscowości Jacentów gm. Sadowie.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastępów straży pożarnej stwierdzono, że na DK 9 w miejscowości Jacentów doszło do zderzenia samochodu osobowego marki Nissan i ciągnika siodłowego marki DAF z naczepą, na której przewożone były materiały budowlane. Kierująca i pasażerka samochodu osobowego znajdowały się w pojeździe i nie mogły go opuścić ze względu na zablokowane drzwi. Działania zastępów straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, pomocy kobietom w opuszczeniu pojazdu, odłączeniu akumulatorów w pojazdach oraz zakręceniu zaworu butli LPG w samochodzie Nissan. Osoby podróżujące pojazdami nie odniosły żadnych obrażeń i po przebadaniu przez przybyły na miejsce Zespół Ratownictwa Medycznego pozostały na miejscu zdarzenia. Po zakończeniu czynności prowadzonych przez Policję uprzątnięto z drogi pozostałości powypadkowe.

W działaniach trwających ponad 2 godziny uczestniczyły: 2 zastępy z JRG Opatów 6 ratowników, OSP Sadowie – 4 ratowników.

 

Opracował: kpt. Grzegorz Staniek

Zdjęcia: asp. sztab. Krzysztof Mazur

siedziba

Komenda Powiatowa

Państwowej Straży Pożarnej w Opatowie

ul. Kościuszki 39, 27-500 Opatów

Telefon kontaktowy

fax. 15 868 41 01

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

/vshrl1965z/SkrytkaESP

Odwiedzin dziś 5

Odwiedzin od 05.02.2019 43551

Kubik-Rubik Joomla! Extensions