10 lutego 2020 r. w godzinach porannych do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Opatowie wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym na DW 758 w miejscowości Ujazd gm. Iwaniska.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastępów straży pożarnej stwierdzono, że samochód osobowy marki Toyota wpadł w poślizg na miejscowo oblodzonym odcinku DW 758 i uderzył w przydrożne drzewo. Kierująca pojazdem przed przybyciem służb ratowniczych znajdowała się pod opieką Pana Marka Goździewskiego – Burmistrz Miasta i Gminy Klimontów oraz Wiesława Kwietnia – wiceprezesa jednostki OSP Krobielice, którzy ewakuowali kobietę z rozbitego pojazdu i udzielili jej pomocy przedmedycznej. Po dojeździe zastępów Straży Pożarnych i pozostałych służb ratunkowych zabezpieczono miejsce zdarzenia oraz odłączono akumulator w pojeździe. Następnie udzielono pomocy Zespołowi Ratownictwa Medycznego w transporcie poszkodowanej do karetki pogotowia. Podróżująca pojazdem kobieta po przebadaniu przez będącego na miejscu ratownika medycznego z ZRM została zabrana do szpitala.

Przypominamy o rozwadze podczas jazdy. Mimo, że warunki drogowe nieco się poprawiły nadal należy zachować szczególną uwagę na miejscowe oblodzenia na drogach.

W działaniach trwających ponad 1 godzinę uczestniczyły: 3 zastępy z JRG Opatów 7 ratowników, OSP Iwaniska – 3 ratowników.

 

Opracował: kpt. Bernard Bednarczyk

Zdjęcia: st. ogn. Dariusz Chlebny

siedziba

Komenda Powiatowa

Państwowej Straży Pożarnej w Opatowie

ul. Kościuszki 39, 27-500 Opatów

Telefon kontaktowy

fax. 15 868 41 01

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

/vshrl1965z/SkrytkaESP

Odwiedzin dziś 5

Odwiedzin od 05.02.2019 43551

Kubik-Rubik Joomla! Extensions