W dniu 06.02.2020 r. w godzinach popołudniowych do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Opatowie wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym na DK 79 w miejscowości Kozłówek gm. Tarłów.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastępów straży pożarnej stwierdzono zderzenie czterech pojazdów – dwóch ciągników siodłowych z naczepami, ciągnika siodłowego z cysterną oraz samochodu dostawczego. Wszystkie pojazdy znajdowały się na drodze. Droga krajowa była całkowicie zablokowana.

Działania zastępów straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów w pojazdach, wykonaniu dostępu oraz ewakuacji kierowcy samochodu dostawczego i ciągnika siodłowego przy użyciu narzędzi hydraulicznych i podestu ratowniczego. Poszkodowanych po wydobyciu przekazano Zespołom Ratownictwa Medycznego, które po ocenie stanu zabrali kierowców do szpitala. Dwaj pozostali kierowcy nie odnieśli obrażeń i po przebadaniu przez ZRM pozostali na miejscu zdarzenia. Jednocześnie rota ubrana w aparaty OUO wykonywała pomiary zawartości substancji niebezpiecznych w bezpośrednim sąsiedztwie samochodu cysterny. Po zakończonych czynnościach dochodzeniowych prowadzonych przez Policję usunięto z drogi pozostałości powypadkowe. Samochody biorące udział w zdarzeniu zostały zabrane przez pomoc drogową.

W działaniach trwających ponad 6 godzin uczestniczyły: 3 zastępy z JRG Opatów 8 ratowników, 2 zastępy z JRG Lipsko – 7 ratowników, OSP Brzozowa – 4 ratowników, OSP Ożarów – 3 ratowników, OSP Tarłów – 6 ratowników.

 

Opracował: kpt. Bernard Bednarczyk

Zdjęcia: asp. sztab. Krzysztof Mazur

siedziba

Komenda Powiatowa

Państwowej Straży Pożarnej w Opatowie

ul. Kościuszki 39, 27-500 Opatów

Telefon kontaktowy

fax. 15 868 41 01

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

/vshrl1965z/SkrytkaESP

Odwiedzin dziś 2

Odwiedzin od 05.02.2019 43548

Kubik-Rubik Joomla! Extensions