W dniu 25 stycznia 2020 r. w godzinach popołudniowych do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Opatowie wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego w miejscowości Janczyce gm. Baćkowice.

W chwili dojazdu na miejsce zdarzenia zastępów straży pożarnej stwierdzono, że doszło do zapalenia się drewnianej podłogi w pomieszczeniu pokoju budynku mieszkalnego. Pożar rozprzestrzenił się na drewniany strop pomieszczenia. Właściciel znajdował się na zewnątrz budynku, nie odnosząc żadnych obrażeń. Działania zastępów straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu zasilania w budynku. Następnie podano prąd wody w natarciu na palące się pomieszczenie oraz w obronie pozostałej części pomieszczeń. Po zlokalizowaniu pożaru przestąpiono do niezbędnych prac rozbiórkowych, oddymiono pomieszczenia objęte pożarem. Następnie dokonano ewakuacji mienia na zewnątrz budynku. Pogorzelisko sprawdzono kamerą termowizyjną.

W działaniach trwających ponad 2 godziny uczestniczyły:  2 zastępy z JRG Opatów – 5 ratowników, OSP Baćkowice – 5 ratowników, oraz OSP Stobiec – 6 ratowników.

Opracował: kpt. Grzegorz Staniek

Zdjęcia: mł.ogn. Piotr Jedlikowski

siedziba

Komenda Powiatowa

Państwowej Straży Pożarnej w Opatowie

ul. Kościuszki 39, 27-500 Opatów

Telefon kontaktowy

fax. 15 868 41 01

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

/vshrl1965z/SkrytkaESP

Odwiedzin dziś 4

Odwiedzin od 05.02.2019 43550

Kubik-Rubik Joomla! Extensions