15 stycznia 2020 r. w godzinach wieczornych, Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Opatowie otrzymało zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego w miejscowości Gliniany gm. Ożarów.

W chwili dojazdu na miejsce zdarzenia zastępów straży pożarnej stwierdzono, że pali się dach oraz jedno z pomieszczeń parteru niezamieszkałego budynku mieszkalnego. Działania zastępów straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odcięciu prądu w budynku oraz podaniu dwóch prądów wody na palące się elementy i pomieszczenia budynku. Jednocześnie ratownicy w aparatach OUO sprawdzili wnętrze budynku celem wykluczenia ewentualnych osób poszkodowanych. Po ugaszeniu pożaru dokonano prac rozbiórkowych konstrukcji dachu i części drewnianego stropu, które groziły zawaleniem oraz dogaszono zarzewia ognia. Pogorzelisko sprawdzono kamerą termowizyjną.

W działaniach trwających ponad 4 godziny uczestniczył:  1 zastęp z JRG Opatów – 4 ratowników, 2 zastępy z OSP Ożarów – 6 ratowników i zastęp OSP Brzozowa – 2 ratowników.

Opracował: st. asp. Tomasz Murdza

Zdjecia: asp. Grzegorz Pargieła

 

siedziba

Komenda Powiatowa

Państwowej Straży Pożarnej w Opatowie

ul. Kościuszki 39, 27-500 Opatów

Telefon kontaktowy

fax. 15 868 41 01

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

/vshrl1965z/SkrytkaESP

Odwiedzin dziś 6

Odwiedzin od 05.02.2019 43552

Kubik-Rubik Joomla! Extensions