13 stycznia 2018 r.  w godzinach nocnych do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Opatowie wpłynęło zgłoszenie o pożarze stodoły w miejscowości Tarłów.

Po przyjeździe na miejsce zdarzenia stwierdzono, że pali się drewniana stodoła, dach na budynku murowanej obory oraz dach drewnianej szopy. Dodatkowo pożar rozprzestrzenił się na znajdującą się w bliskiej odległości stodołę na sąsiedniej posesji. Zagrożone były pozostałe budynki na posesji w tym budynek mieszkalny. Działania zastępów straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i podaniu czterech prądów wody, jednego w obronie na zagrożone budynki i trzech w natarciu na obiekty objęte pożarem. Działania gaśnicze prowadzono równocześnie z pracami rozbiórkowymi. Składowaną w stodole słomę dokładnie przelano i przerzucono. Pogorzelisko obu spalonych stodół i konstrukcję spalonych dachów dokładnie dogaszono i sprawdzono kamerą termowizyjną aby wykluczyć powstanie nowych zarzewi ognia.

W działaniach trwających blisko 5 godzin udział brał zastęp z JRG Lipsko, zastęp z JRG Opatów oraz OSP Tarłów, OSP Brzozowa i OSP Czekarzewice.

 

Opracowanie: asp. sztab. Robert Rędziak KP PSP Opatów

Zdjęcia: st. asp. Tomasz Krawczykowski KP PSP Opatów

siedziba

Komenda Powiatowa

Państwowej Straży Pożarnej w Opatowie

ul. Kościuszki 39, 27-500 Opatów

Telefon kontaktowy

fax. 15 868 41 01

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

/vshrl1965z/SkrytkaESP