14 lutego 2020 roku na obiektach ostrowieckiej pływalni „Rawszczyzna” odbyły się XII Mistrzostwa Województwa Świętokrzyskiego Strażaków PSP w Pływaniu. W zawodach uczestniczyli strażacy PSP z komend z terenu województwa świętokrzyskiego w sumie 17 drużyn. Rywalizowali w pięciu konkurencjach indywidualnych oraz w jednej drużynowej. Poziom rywalizacji jak co roku był bardzo wysoki. Strażacy rywalizowali na następujących dystansach: 25 m st. motylkowym, 50 m st. grzbietowym, 50 m st. klasycznym, 50 m st. dowolnym, 100 m st. zmiennym oraz sztafecie 4x50 m st. dowolnym.

Nasza drużyna po raz kolejny stanęła na podium zajmując III miejsce w sztafecie 4 x 50 m stylem dowolnym z czasem 02:11,46. W skład drużyny reprezentującej naszą jednostkę w sztafecie wchodzili: Jarosław Kwiatek, Piotr Jedlikowski, Łukasz Bień oraz Daniel Brzeziński.

Poza sukcesem drużynowym nasi zawodnicy zajęli bardzo wysokie miejsca w klasyfikacjach indywidualnych:

Jarosław Kwiatek

III miejsce w konkurencji 25m stylem motylkowym z czasem 15,52s.

Piotr Jedlikowski

IV miejsce w konkurencji  50 m stylem dowolnym z czasem 30,87s.

IV miejsce w konkurencji  50 m stylem grzbietowym z czasem 42,17s.

Najważniejsze wyróżnienia zawodnicy odebrali z rąk zastępcy komendanta wojewódzkiego PSP w Kielcach st. bryg. Roberta Sabata, p.o. naczelnika wojewódzkiego Ośrodka Szkolenia w Kielcach bryg. Jan Brożyna oraz komendanta powiatowego PSP w Ostrowcu Św. st. bryg. Roberta Grudnia. St. bryg. Robert Sabat w imieniu świętokrzyskiego komendanta wojewódzkiego pogratulował zawodnikom osiągnięcia wyników podczas tegorocznych mistrzostw oraz ocenił poziom zawodów jako wysoki. Na zakończenie zawodów zwycięzcy otrzymali puchary, medale, oraz pamiątkowe dyplomy.

 

Opracował: kpt. Bernard Bednarczyk

Zdjęcia: mł. ogn. Łukasz Bień

siedziba

Komenda Powiatowa

Państwowej Straży Pożarnej w Opatowie

ul. Kościuszki 39, 27-500 Opatów

Telefon kontaktowy

fax. 15 868 41 01

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

/vshrl1965z/SkrytkaESP

Odwiedzin dziś 3

Odwiedzin od 05.02.2019 43549

Kubik-Rubik Joomla! Extensions