W niedzielę 5 lutego 2020 roku przed siedzibą Urzędu Gminy Iwaniska odbył się uroczysty apel z okazji przekazania strażakom Ochotniczej Straży Pożarnej w Iwaniskach oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Kamieńcu dwóch samochodów ratowniczo-gaśniczych.

Uroczyste przekazanie poprzedziła msza święta w Kościele św. Katarzyny w Iwaniskach. Apel rozpoczął się od złożenia meldunku przez dowódcę uroczystości dh. Sebastiana Czerwika świętokrzyskiemu Komendantowi Wojewódzkiemu PSP bryg. Krzysztofowi Cioskowi. Zaproszonych gości oraz druhów OSP z terenu Gminy Iwaniska przywitał dh. Daniel Kijanka Prezes OSP Iwaniska. Następnie Świętokrzyski Komendant Wojewódzki PSP w Kielcach bryg. Krzysztof Ciosek wraz z posłem na sejm RP Panem Krzysztofem Lipcem, senatorem na sejm RP Panem Jarosławem Rusieckim oraz Komendantem Powiatowym PSP w Opatowie st. kpt. Sylwestrem Kochanowiczem wręczyli akt przekazania, kluczyki oraz dowód rejestracyjny lekkiego samochodu ratowniczo – gaśniczego  Renault Mascott, który był dotychczas użytkowany przez Komendę Powiatową PSP w Opatowie, Naczelnikowi jednostki OSP Iwaniska oraz lekkiego samochód ratownictwa technicznego GAZ 135 z jednostki OSP Iwaniska, Naczelnikowi jednostki OSP Kamieniec. Po przekazaniu kierowcy dokonali prezentacji samochodów poprzez włączenie sygnałów świetlnych i dźwiękowych.

W dalszej części uroczystości ksiądz Leszek Zajezierski  – Proboszcz Parafii pw. Św. Katarzyny w Iwaniskach poświęcił przekazane samochody ratowniczo-gaśnicze.

W uroczystości uczestniczyli:

  • Marek Kwitek, poseł na sejm RP,
  • Krzysztof Lipiec, poseł na sejm RP,
  • Jarosław Rusiecki, senator RP,
  • bryg. Krzysztof Ciosek, Świętokrzyski Komendant Wojewódzki PSP,
  • st. kpt. Sylwester Kochanowicz, komendant powiatowy PSP w Opatowie,
  • Marek Staniek, wójt Gminy Iwaniska,
  • Ks. proboszcz Leszek Zajezierski.

Zaproszeni goście, którzy zabrali głos w swoich wypowiedziach, dziękowali strażakom za ich codzienną służbę i podkreślali, iż to ważny dzień dla całej społeczności Gminy Iwaniska, a gratulując nowych samochodów życzyli, by jak najrzadziej musiały wyruszać na sygnałach do akcji.

Opracowanie: st. kpt. Sebastian Saramański

Zdjęcia: Kamil Garstka

 

siedziba

Komenda Powiatowa

Państwowej Straży Pożarnej w Opatowie

ul. Kościuszki 39, 27-500 Opatów

Telefon kontaktowy

fax. 15 868 41 01

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

/vshrl1965z/SkrytkaESP

Odwiedzin dziś 5

Odwiedzin od 05.02.2019 43551

Kubik-Rubik Joomla! Extensions