Służba 7/8 czerwca 2018 r. upłynęła bardzo pracowicie. W godzinach porannych zastępy z JRG Opatów zostały zadysponowane do nadłamanych konarów drzewa zwisających nad budynkiem rekreacyjnym, które stwarzały bezpośrednie zagrożenie dla mieszkańców Jakubowic gm. Ożarów. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oraz na usunięciu konarów drzewa przy pomocy SHD-23 i pił mechanicznych.

Do następnego zdarzenia doszło w godzinach popołudniowych. O godzinie 14:55 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego wpłynęło zgłoszenie o pożarze poszycia leśnego w miejscowości Dziewiątle gm. Iwaniska. W tym przypadku działania zastępów z JRG oraz OSP Iwaniska, Kamieniec i Stobiec polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu dwóch prądów wody w natarciu na palące się poszycie leśne i obronie pozostałej części kompleksu leśnego. Następnie dogaszono pojedyncze zarzewia ognia przy użyciu tłumic i łopat.

Kolejne zdarzenia miało miejsce w miejscowości Tarłów. W godzinach nocnych doszło do pożaru śmieci w murowanym śmietniku obok cmentarza, oraz skrzynki przyłącza energetycznego domu pogrzebowego. Działania zastępu z JRG oraz OSP Tarłów i OSP Brzozowa polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia do momentu wyłączenia zasilania w miejscowości Tarłów. Następnie podano jeden prąd wody w natarciu na palące się śmieci, oraz skrzynkę przyłącza energetycznego. Tlące się pozostałości przerzucono i dokładnie dogaszono.

Na koniec służby SKKP o godzinie 7:09 otrzymało zgłoszenie o dachowaniu samochodu w miejscowości Czerników Opatowski gm. Opatów. W zdarzeniu poszkodowane zostały dwie osoby, które po udzieleniu Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy przez strażaków zostały zabrane do szpitala przez przybyłe na miejsce zdarzenia Lotnicze Pogotowie Ratunkowe i karetkę pogotowia ratunkowego. Działania zastępów z JRG Opatów oraz OSP Brzezie polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu osobom poszkodowanym KPP, odłączeniu akumulatora i zbiornika z gazem. Po zakończeniu czynności dochodzeniowych przez Policję usunięto z drogi plamę płynów eksploatacyjnych i pozostałości powypadkowych.

 

Opracował: kpt. Bernard Bednarczyk KP PSP Opatów

Zdjęcia: asp. Łukasz Masternak KP PSP Opatów

 

siedziba

Komenda Powiatowa

Państwowej Straży Pożarnej w Opatowie

ul. Kościuszki 39, 27-500 Opatów

Telefon kontaktowy

fax. 15 868 41 01

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

/vshrl1965z/SkrytkaESP